Tanie pelerynki, płaszczyki i futerka komunijne

Posted on by

Każdy dzień przybliżający rodziców i ich pociechę do dnia przyjęcia I Komunii Świętej powoduje swego rodzaju niepokój. Czy wszystko się uda, jaka będzie pogoda, no i czy strój się sprawdzi. Jego wybór to kwestia, wcześniejszej decyzji. Nawet kilka miesięcy przed ceremonią warto o nim pomyśleć, by w ostatnich momentach, nie biegać w napięciu od sklepu do sklepu w poszukiwaniu komunijnego bolerka czy innych istotnych dodatków jak wianek, buty, torebka itd.

Czy będzie to alba, czy też mama wraz z córką będą mogły wybrać dowolną sukienkę zależy od odgórnych ustaleń. Niektóre parafie respektują tylko standardowe alby tak dla chłopców jak i dziewcząt, ale w wielu dopuszcza się inny ubiór. Chodzi oczywiście o elegancką, ale jednocześnie skromną sukienkę komunijną. To, jaka ona będzie, też nie do końca musi być decyzją tylko rodzica. Wspólne ustalenia mogą określać, dokładniej jej wygląd. Zwykle sukienki dla dziewczynek na komunię nie cechują się wytwornością, są ładnymi dziewczęcymi kreacjami dopasowanymi do sytuacji. Ważne by dziecko czuło się w niej komfortowo i miało radość ze swego ubioru.

Jego elementem głównym jest oczywiście sukienka, zwykle długa, ale nie zapominajmy o dodatkach. Te wpływają istotnie na samopoczucie jak i prezencję. Liczne bolerka, tradycyjne peleryny, płaszcze czy bardziej nowoczesne futerka, stanowią szykowną ozdobę, ale i ciepłe okrycie, jeśli zdarzy się, że pogoda będzie kaprysić. Na każdą ewentualność warto się przygotować a w razie potrzeby pelerynę lub płaszczyk można zdjąć. Najczęściej oferowane są one w komplecie z suknią. Prezentują się najokazalej, jeśli wykonane są z tego samego materiału, tworząc jednocześnie gustowną całość.

Płaszcze prezentowane w poszczególnych sklepach to mnóstwo rozmaitości, dla każdego. Z wysokim fkołnierzem, z flauszu lub cieńszych materiałów, proste z rękawkami ¾ lub długimi poszerzanymi w okolicach nadgarstka. Są naprawdę przepiękne. Jeszcze bardziej szykownie prezentują się komunijne peleryny i futerka. Wybierać można spośród prostych peleryn z futerkowymi wykończeniami, wykonanych na drutach oraz z pomponami. Istne cuda, ładnie komponują się praktycznie z każdą sukienką i mogą zastąpić klasyczne bolerko czy sweterek. Dla osób wybierających albę odpowiednie będą proste peleryny z satyny, wiązane pod szyją. To klasyczna i zarazem skromna propozycja.