Piękne sukienki z gorsetem dla małych księżniczek

Posted on by

Spory wciąż trwają: uszyć albę na komunię czy zafundować swojej córce elegancką sukienkę. Wiele głosów uważa, że jednakowy strój dla dzieci komunijnych to najlepsze rozwiązanie. Jednak, jeśli mamy możliwość wyboru, dlaczego nie sprawić swemu dziecku i sobie radości. Jest to ważny moment, wiemy o tym doskonale. Zwracamy uwagę swoich pociech na to, że jest to szczególne przeżycie, a strój nie powinien mieć wpływu na odczucia. Wszystkie dzieci wobec przyjmowanego sakramentu są równe, a ubiór to jedynie dodatek, uświetniający uroczystość. Jak więc znaleźć coś odpowiedniego dla 8-letniej dziewczynki, by nie wyglądała w komunijnym ubraniu zbyt poważnie.

Fasony przygotowywane z myślą o tej jedynek w życiu każdego człowieka okazji, przystosowane są także do wieku. Eleganckie sukienki komunijne, mają wyrażać tą niewinność i delikatność, dlatego nie starajmy się swoich córek upodabniać do panien młodych. W ich życiu przyjdzie taki moment, że wybiorą własną suknię ślubną. Jednak teraz niech poczują się dziewczęco. Nie przeszkadza to by mogły czuć się jak małe księżniczki.

Kreacja komunijna z gorsetem to wybór nie dla każdej młodej damy. Strój musi dawać na tyle swobody by dziecko nie myślało wciąż o tym, co je uwiera. Nie może przeszkadzać pod czas ceremonii w skupieniu na najważniejszych jej momentach. Zanim podejmiemy decyzję, przymierzmy dokładnie wszystkie upatrzone modele. Niech córka, ponosi je przez moment i sama oceni. Sukienki z gorsetem to cudowne kreacje, do których dobiera się gustowne bolerko lub też sprzedawane są w jednakowo materiałowym komplecie. To fajne kompozycje, skromne a jednocześnie bardzo eleganckie. Dół sukni może być dekorowany falbankami lub prosty lekko rozkloszowany.

Zdecydowanie królują gładkie fasony, bez dużej ilości naszywany ozdób, lub w ogóle bez ich dodatku. Gorseciki komunijne potrafią być bardzo zdobne. Różnią się krojem i wyglądem od tradycyjnych gorsetów i najczęściej posiadają zapięcie na zamek. Do wyboru mamy różne długości rękawków krótki lub półdługi z wykończeniami koronkowymi lub z delikatnej organzy czy tiulu. W dniu I Komunii liczy się wygląd. Służy podkreśleniu wyjątkowości chwili, dając też radość dziecku. Nie ma więc, nic złego w zastąpieniu klasycznej alby koronkową sukienką, elegancko skrojoną a przy tym dopasowaną do okazji.