Komunijne bolerka i sweterki na drutach i szydełku

Posted on by

Dodatki do sukni komunijnej to istotne elementy. Mają wpływ na całościowy wygląd oraz są dopełnieniem stroju. Wiadomo, każdy ma nadzieję, że kiedy jego dziecko będzie przystępować do I Komunii, pogoda dopisze. Jednak różnie bywa z kapryśną aurą, nawet w maju potrafi być bardzo zimno. Zatem koniecznie należy zadbać o bolerko czy sweterek. Będą idealne na chłodniejszą pogodę a w razie potrzeby można je zdjąć. Wybór jest duży.

Bolerka są rozmaite a co roku moda komunijna zmienia się. Pojawiają się nowe fasony, urozmaicane koronkami, falbaniastymi wstawkami a szczególnie ciekawie prezentują się bolerka z bufiastymi rękawkami. Są bardzo dziewczęce i wyglądają okazale. Pod względem materiału, z jakiego są wykonane panuje duża rozmaitość. Bardzo często można spotkać się z bolerkami sweterkowymi. Znacznie lepsze na niepewną pogodę niż cienkie satynowe bolerko. Zapewniają dobre samopoczucie, są przyjemne w dotyku i posiadają dodatkowe ozdoby w postaci pomponów, falbaniastych wykończeń rękawków oraz obszyć wykonanych z miękkiego niezbyt grubego futerka.

Szczególnie futerkowe bolerka, robią wrażenie. Zdają się być bardzo dostojne i przede wszystkim ciepłe. Poszukując innego fasonu bolerka warto zwrócić uwagę na te wykonane z satyny matowej. Ich wygląd odróżnia je od zwykłych sweterków i grubszych dzianinowych bolerek. Długi, krótki lub rękawek ¾ , każdy znajdzie coś na własny gust. Najczęściej klasyczne bolerko komunijne nie posiada dodatkowych zapięć. Będzie idealnie pasowało na samą ceremonię Komunii, jak też na biały tydzień. Pod tym względem dobrze jest zastanowić się nad sensownym zakupem. W białym tygodniu dzieci także uczęszczają do kościoła, zatem wybrane wdzianko komunijne musi być odpowiednie w tym jednym dniu jak i na cały kolejny tydzień.

Zamiast bolerka, można zaopatrzyć się w zwykły sweterek. Nie ma obawy, że będzie wyglądał mało elegancko. Mamy sweterki robione na drutach i śliczne sweterki na szydełku wykonane. I jedne i drugie sprawdzają się pod względem dopasowania do sukienki. Wybór uzależniony będzie przede wszystkim od materiału, z jakiego uszyto albę lub sukienkę. Staramy się elementy ubioru dobierać tak by razem gustownie wyglądały. Zamiast bolerka czy swetra lepsza może się okazać peleryna lub płaszczyk komunijny. Nie każda dziewczynka musi dobrze się czuć w sweterku.