Suknia dla puszystej lub wysokiej dziewczynki

Posted on by

Zakup lub uszycie sukienki komunijnej to prawie tak samo ważna rzecz jak wybór sukni ślubnej. Każda mama chce by jej córka, w dniu swojej I Komunii wyglądała pięknie i czuła, że to wyjątkowa chwila. Każdy drobiazg jest ważny. Wszystkie elementy muszą do siebie idealnie pasować. Sukienka to główna kreacja, a ponadto zadbać trzeba jeszcze o dodatki. One przede wszystkim sprawiają kłopot. Powinny dopełniać całości tworząc zgrabną kompozycję. Wszystko musi być przemyślane a w ostatniej chwili zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Trzeba zaznaczyć, że dla każdej z dziewcząt to chwila podenerwowania, tak ze względu ceremonii kościelnej jak też wyglądu.

Dziecko staje się najważniejszą osobą w tym jednym dniu, na którą będą spoglądać z zaciekawieniem osoby zgromadzone w kościele jak i rodzina podczas przyjęcia komunijnego. Rodzice powinni, więc zadbać by ten stres był mniejszy a ich pociecha czuła się wygodnie i elegancko w swojej kreacji komunijnej. Swego rodzaju dylematem może stać się wybór sukienki dla dziewczynki puszystej lub wysokiej. W takim układzie komunijna sukienka używana lub alba po starszej siostrze czy kuzynce nie zawsze będzie pasować. Ale to jeszcze nie problem. Mamy dzisiaj bardzo dobrze wyposażone sklepy a nadto wiele zakładów krawieckich.

Uszycie alby lub sukienki dla nieco krągłej dziewczynki to dobry pomysł zwłaszcza, że indywidualnie dobierzemy rozmiar. Bieganie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu większej rozmiarówki może zakończyć się niepowodzeniem. Zatem zamiast się zamartwiać lepiej skorzystać z rad doświadczonej krawcowej. Dodatkowo, wiele osób chce odsprzedać sukienkę komunijną. Wśród ofert znajdziemy także i te dla puszystych dziewcząt. Niektóre szyte na specjalne zamówienie inne kupione. Zasada w doborze takiej kreacji to przede wszystkim wybór kroju, jaki optycznie wyszczupli zamiast dodawać zbędnych wizualnych kilogramów.

Alba może nie być najszczęśliwszą decyzją, zwłaszcza, jeśli nasza pociecha jest niskiego wzrostu. Jeśli to możliwe lepiej zainwestować w dopasowaną sukienkę. Nie lada dylemat mają mamy, których córki są wysokie w porównaniu do swoich rówieśniczek. W takim wypadku również bywa ciężko. Ratuje nas uszycie sukienki komunijnej albo zakup używanej zakupionej od równie wysokiej osoby. Nie zapomnijmy także o wyborze odpowiedniej bielizny komunijnej.