Sukienki na przyjęcie dla gości

Posted on by

Maj to gorący okres ze względu na sezon komunijny. Dzień, w którym nasze dziecko pierwszy raz przyjmie Jezusa pod postacią opłatka do swojego serca, to chwila jedyna i niepowtarzalna. Moment ważny tak dla dziecka jak i jego rodziców oraz całej rodziny zgromadzonej tego dnia w kościele i na przyjęciu komunijnym. Wszyscy zaproszeni na ceremonię, chcą prezentować się elegancko, nienagannie i modnie. Strój na I Komunię powinien być dopasowany do sylwetki, ale i również do okazji, na jaką zostaje założony.

W ten sposób zgromadzeni goście, matki chrzestne w eleganckich sukniach, ojcowie i wujkowie w dopasowanych garniturach podkreślają powagę chwili. Ich stój powinien być dobrany pod względem kolorystycznym i dopasowany do figury. Każda z pań ma pod tym względem dylemat: kupić coś nowego, czy założyć to, co już ma się w szafie, lepsza będzie garsonka, czy sukienka z żakietem. No i pogoda bywa kapryśna, jak zatem przygotować się na każdą ewentualność i wybrać strój komunijny, właściwy co do okazji oraz aury?

Zaplanować pogody nie możemy, jednak możemy się przygotować na jej humory. Jeśli nowy zakup, to najlepiej wybrać coś uniwersalnego. Taki ubiór przyda się także na inne okazje, wyjścia itp. Klasyczne proste kroje dobrze się sprawdzają dla każdej sylwetki; tak pań szczupłych jak i puszystych. Tradycyjna garsonka to lekko zwężana spódnica pod kolano lub nad, w zależności co chcemy wyeksponować. Do tego dobierzemy elegancką bluzkę może być w kolorze białym, niekoniecznie koszulowa. Sklepy dzisiaj oferują mnóstwo zdobnych damskich bluzeczek nawet na bardzo wytworne przyjęcia z bawełny. Mogą ją zdobić cekiny, motywy wykonane złotą nitką lub kunsztowny haft.

Eleganckie ażurowe bluzki również bardzo dobrze będą pasować do spódniczki i marynarki. Pamiętać trzeba, że jest to ceremonia i przyjęcie rodzinne, dlatego rezygnujemy z głębokich dekoltów i zbędnego odsłaniania pleców. Całość ubioru ma być gustowna, skomponowana ze smakiem. Co do kolorystyki unikamy bieli, jest zarezerwowana dla dzieci komunijnych. Sukienki na komunię dla babci lub cioci to przede wszystkim barwy pastelowe. Proste odcinane pod biustem kreacje o długości do kolana i krótkim rękawem to sukienki klasyczne, idealne na komunię wnuka, do których założymy żakiecik w lub wiosenny płaszcz, jeśli zrobi się chłodniej.