Modny strój na Komunię dla mamy i chrzestnej

Posted on by

I Komunia święta dzień pełen emocji, tak naprawdę nie wiadomo, dla kogo większych. Z pewnością spora część przygotowań spoczywa na barkach mam. Wybierają stroje komunijne dla swoich pociech, koronkowe sukienki, alby, suknie na kole. Nadto czeszą je, jeżdżą z nimi do fryzjera, dobierają wszystkie dodatki a jeszcze trzeba zadbać o przyjęcie komunijne. Dzisiaj większość osób wybiera jednak organizację w lokalach. Jest to znacznie mniejszy kłopot, a koszty praktycznie te same.

Ale jest jeszcze jedna istotna rzecz, o jakiej żadna mama nie może zapomnieć. Jej własna prezencja to niewątpliwie ważny element całego wydarzenia. Jest niejako najważniejszą osobą. Podczas ceremonii bacznie przygląda się swemu dziecko, obawiając się o każdy krok a na przyjęciu pełni rolę jego gospodyni. Nie może, zatem pozwolić sobie na byle jaki wygląd. W kwestii ubioru dla mam na Komunię jest wiele ciekawych propozycji. Sukienki, garsonki, spódnice w komplecie z żakietem. Dodatkowo cała gama propozycji kolorystycznych, jest spora, a jako że strój wybierany jest na wiosnę, będzie ona żywa.

Tak naprawdę nie ma specjalnych wskazań co do kreacji dla chrzestnej czy matki dziecka przystępującego do Komunii. Ważne jest, aby był on stosowny do okazji, nie obfitował w wydekoltowane suknie i bluzki albo zbyt kuse spódnice. Poza tym mamy dużą dowolność w tym zakresie. Modnych kreacji na sezon wiosenny nie zabraknie w sklepach. Klasyczna prosta sukienka sprawdza się najlepiej. Jej uniwersalność sprawia, że można ją założyć na wiele późniejszych okazji. Do tego modny wąski paseczek w kolorze dopasowanym do obuwia oraz żakiet lub płaszcz.

Pogoda nawet w maju może spłatać figla toteż sama marynarka może nie wystarczyć. Dobrze mieć w zanadrzu lekki płaszcz pasujący do całości ubioru. Przeważnie wybieramy spódnicę lub sukienkę, ale spodnie w odpowiednim kroju, eleganckie i dopasowane do sylwetki wraz z szykownym żakietem to równie dobry strój dla matki chrzestnej. Niejednokrotnie to właśnie spodnie prezentują się lepiej. Obecnie większość fasonów jest zwężanych, ale mamy do wyboru także fasony proste, z kantem. Strój dla najważniejszych w tym dniu kobiet mamy i chrzestnej, powinien być wygodny, adekwatny do sytuacji, ale przede wszystkim zapewniać dobre samopoczucie i szykowny wygląd.