Eleganckie sukienki z koronki lub lnu

Posted on by

Koronka to bardzo elegancki materiał. Efektownie zdobi i wykańcza każdą kreację, także tą na I Komunię Świętą. Trudno się dziwić, że rodzice chcą by ich córka, wyglądała w dniu ceremonii, wyjątkowo. To jedyna taka okazja w życiu, powinna być przeżyta w odpowiednim nastroju. Podniosłemu charakterowi wydarzenia niech towarzyszy piękny strój. Jego wybór nie będzie łatwy – ofert jest ogromnie wiele. Sukienki komunijne z gorsetem, z satyny, gładkie lub bogato zdobione z falbanami itd. Decyzja trudna, ale jeśli coś wpadnie nam w oko, trudno będzie z tego zrezygnować. Bardzo kuszące są sukienki z koronkowymi wstawkami.

Delikatny materiał finezyjnie okalający nadgarstki lub też stanowiący efektowne wykończenie kołnierza i dekoltu sukni, potrafi robić duże wrażenie. Każdy fason wydaje się być niepowtarzalny i bardzo strojny. Koronki potrafią wydobyć piękno stroju komunijnego i podkreślić jego wyjątkowość w sposób bardzo subtelny. Zazwyczaj sukienki szyte są w całości z satyny czy nawet lnu a dekoruje się poszczególne jej fragmenty naszytą koronką. Są rozmieszczane rozmaicie- dekorując górną część stroju, rękawki lub dół sukni. Pojedyncze wstawki w całości wykonane z koronki najczęściej zdobią okolice kołnierza i płytko wycięty dekolt. Adekwatnym dodatkiem będzie bolerko z koronkami lub peleryna ze zdobnymi elementami z koronki.

Wyrazem eleganckiej prostoty są sukienki lniane. Delikatne, zwiewne, bardzo dziewczęce to idealna propozycja dla dziewczynek, które źle się czują w bardzo rozkloszowanych, zdobionych bogato koronką i falbanami strojach. Kreacja z lnu, nie musi być mało szykowna. Podkreślać ładny wygląd mogą delikatne dodatki w postaci naszytych różyczek czy też lekkiej koronki u dołu sukni.

Należy pamiętać, że len nie znosi przesady i najlepiej łączy się z dodatkami również z niego wykonanymi. Tak więc bolerka czy peleryny najlepiej wybierać również z lnu jeśli mają tworzyć fajną całość z sukienką. Lniana suknia komunijna zaprezentuje się elegancko, jeśli będzie miała ozdoby w postaci koronek. Delikatne, ale jednocześnie wpadające w oko. Taką kreację komunijną warto zamówić u krawcowej. Jej uszycie wraz z zakupem materiału to dobry pomysł, zwłaszcza, że mamy wpływ na każdy element i krój przede wszystkim.