Halki pod sukienki, bielizna komunijna

Posted on by

Bielizna komunijna, to określenie dosyć rzadkie. Mówi się o bieliźnie ślubnej, ale komunijna? Otóż jest ona tak samo ważna. Jej dobór do kreacji komunijnej dla dziewczynki to rzecz istotna dla dobrego samopoczucia. Dodatkowo jest dopełnieniem stroju. Nie można jej pomijać, jako mało znaczącego dodatku do stroju na I Komunię. Trzeba pamiętać, że samopoczucie naszych córek w tym ważnym dla nich i dla nas dniu będzie poważnie wpływać na skupienie się podczas ceremonii. To przeżycia duchowe są tutaj najważniejsze a strój ma je uświetniać.

Jeśli jednak nie czujemy się komfortowo, coś nas uwiera, drapie, czy pije, nie jest to dobry stan by myśleć o czymś innym, zwłaszcza dla 8- letniego dziecka. Zatem dbałość o jego dobre samopoczucie i należyte przeżycie obrzędów kościelnych to wybór wygodnego stroju komunijnego. Zatem co w chodzi w skład bielizny komunijnej dla dziewczynki? Oczywiście ma być biała by żadne elementy kolorowe nie prześwitywały przez sukienkę. Figi dziewczęce i koszulka najlepiej na wąskich szeleczkach, by rękawki nie odznaczały się pod suknią to klasyczny zestaw. Jego uzupełnieniem będą odpowiednie rajstopy także w kolorze białym.

Zamiast koszulki można wybrać haleczkę. Szczególnie przyda się pod albę, która jest mniej dopasowana niż sukienka, więc koniecznie trzeba coś pod nią założyć. Może mieć postać zwykłej przedłużanej koszulki pod kolano na szelkach. Najlepiej wybierać halki bawełniane bez ozdobnej koronki, która może wywoływać dyskomfort. Ciało dziecka jest delikatne, więc dziewczynka może odczuwać drapanie. Koronki i hafty w bieliźnie komunijnej są niewskazane. Specjalne halki pod albę, są rozkloszowane dołem by dawać efekt ładnie układającego się materiału.

Zwykła halka nie da nam takiego wyglądu. Równie dobrze można ją założyć pod każdą inną sukienkę. Zwykle suknie i alby komunijne są długie, sięgając do kostek lub jeszcze dłuższe, natomiast halka powinna być odrobinę krótsza by była niewidoczna spod kreacji komunijnej. Bielizna komunijna dla dziewczynki to równie ważne jak cała reszta rajstopy. One także muszą być wygodne i odpowiednio dopasowane rozmiarowo. Nie mogą opadać i marszczyć się nieelegancko oraz powodować, że dziecko będzie zajęte ich podciąganiem i tym samym będzie czuć się źle. Najlepiej zakupić 2-3 pary rajstop w odpowiedniej rozmiarówce by mieć w zapasie na zmianę.