Ceny uszycia alb komunijnych

Posted on by

Raczej nie możemy narzekać na wybór kreacji w sklepach na każdą okazję. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom klienta dopasowując swoją ofertę, tak pod względem cenowym jak i fasonu, kolorystyki, czy rozmiaru. Również poszukując sukienki dla swej pociechy na I Komunię przekonamy się, że jest w czym wybierać. Wśród kreacji są tradycyjne alby, sukienki z gorsetem, proste suknie lniane, zdobione koronkami oraz sukienki komunijne dla puszystych dziewcząt.

Taka pokaźna propozycja sprawi, że żadne dziecko, w tym ważnym dniu nie będzie wyglądać źle. Duża w tym zakresie rola mam, które cierpliwie wędrują od sklepu do sklepu przymierzają, sprawdzają, oceniają i kupują. Ale to nie jedyna możliwość by zadbać o szykowną kreację dla swego dziecka na Komunię, tak dla dziewczynki, jak i chłopca. Wciąż istnieje zawód krawcowa, i jeśli zupełnie nie zadowala nas oferta sklepów, najlepiej zlecić uszycie kreacji na Komunię. W wielu parafiach strojem obowiązującym jest alba.

Zwyczajem jest, że mamy wymieniają się albami, kupując lub pożyczając od starszej kuzynki czy koleżanki, której syn rok wcześniej przystępował do Komunii. Jeśli uda się trafić z rozmiarem i alba po oczyszczeniu i wypraniu jest niczym jak nowa, to problem z głowy. Ale kiedy w sklepach z dewocjonaliami, zabrakło już rozmiarów a pożyczenie nie wchodzi w grę, pozostaje jedynie uszyć albę. Może się okazać, że zlecenie uszycia alby to wyjście znacznie tańsze niż jej zakup, no a w momencie, kiedy nie mamy innego pomysłu; jedyny sposób. Alba dla dziewczynki to prosty krój może być przewężona w pasie lub też prosta, przepasana sznurem w odpowiednim kolorze (złotym dla chłopców, niebieskim dla dziewcząt). Rękawy i dół sukni zdobione są złotą lub srebrną tasiemką, jak też w kolorze białym a materiałem najlepszym na albę jest stretch.

Dodatkowo do każdej alby dołączany jest odpinany kołnierz, jaki również można uszyć u krawcowej. Niektóre zwłaszcza chłopięce alby mają dodatkowo kaptury. Spełniają one raczej rolę ozdobną aniżeli użytkową. Kroje alb są rozmaite. Prócz prostych fasonów dobrze wszystkim znanych szyje się ozdobne alby z poszerzanymi rękawami dla dziewcząt oraz z kwiecistymi aplikacjami. Pojedynczy koszt uszycia alby to około 120- 150 zł z materiałem. Zależny jest dodatkowo od indywidualnych życzeń oraz uszycia dodatkowych elementów stroju jak bolerko czy peleryna komunijna.